1 učitelj

8.10. 2021. godine u hotelu „Hollywood“ na Ilidži je održana Svečana akademija i Susreti učitelja “Aida Korjenić” povodom obilježavanja Dana učitelja a u organizaciji Udruženja učitelja Kantona Sarajevo.

Ovom svečanom skupu su prisustvovale Belma Hamzić i Esveda Omeragić, profesorice razredne nastave, članice Udruženja učitelja Kantona Sarajevo.

Skupu su prisustvovali brojni istaknuti znanstveni radnici, profesori, uvaženi ministri, učenici i učenice, roditelji, direktori, predstavnici Sindikata, penzioneri te brojni učitelji, a poseban dojam je ostavio akademik Abdulah Sidran koji je ukazao na značaj i ulogu učitelja u životu svakog čovjeka. Penzioneri i istaknuti učitelji kao i prijatelji Udruženja su dobili prigodna priznanja.

Veče prepuno emocija, odlične organizacije i divnog druženja bilo je pozitivan primjer za sve one koji su u prosvjeti.

Članovi Udruženja učitelja su se posebno zahvalili našim učenicima 4-1 razreda i njihovoj učiteljici za video čestitku koju su uputili za Dan učitelja i kojom je ova svečanost trebala biti zatvorena