462210760_17999364917681963_3281934088497302838_n

Povodom obilježavanja Dana prosvjetnih radnika, 5. oktobra, učenici našeg Centra pripremili su predivne likovne i literarne radove na temu “Moj učitelj/ica”, u čast svih onih koji svakodnevno posvećuju svoje znanje i vrijeme za dobrobit naših učenika.

Na svečanoj sjednici Nastavničkog vijeća prisjetili smo se kolega koji više nisu s nama, onih koji su otišli u zasluženu penziju, kao i svih koji su svojim predanim radom ostavili neizbrisiv trag u našem Centru. Također smo se osvrnuli na zajednička druženja, manifestacije i događaje iz prošlosti, te predstavili aktivnosti koje su obilježile proteklu školsku godinu.

Direktorica je tom prilikom zahvalila svim uposlenicima na njihovom doprinosu i predanosti.

Posebno smo ponosni što smo ove godine svečano promovirali našu kolegicu Belmu Hamzić, magistricu razredne nastave, kao “Najnastavnicu” naše škole. Kolegicu Hamzić krasi inovativnost, stručnost i izuzetna posvećenost radu u učionici. Svojim radom u školskim aktivnostima, kao i kroz učešće u međunarodnim projektima poput eTwinning projekata, WebUčionice 4.0 i projekta „100. dan u školi“ koji su dobili Dražavnu oznaku kvalitete. Njeno zapaženo učešće na različitim konkursima, uvođenje inovacija u nastavu, te integracija digitalnih sadržaja u rad s djecom oštećenog sluha, promovirali su kreativnost naših učenika i doprinijeli promociji naše ustanove. Nagrada joj je uručena na ceremoniji u Austrijskoj kući, a uručio ju je načelnik Srđan Mandić.

Svim učiteljima želimo sretan Dan učitelja i zahvaljujemo im na neprocjenjivom doprinosu obrazovanju i odgoju novih generacija.