320555909_942198313427927_4847432870823260693_n

Tema Odjeljenske zajednice “Njegovanje drugarstvo i međusobne solidarnosti, prijateljstva” podstakla nas je u posjetu Domu Egipat. U tom domu živi i nekoliko školskih drugara, među kojima je i Magdalena.

Magdalena je najbolja prijateljica u odjeljenju, svima pomaže i ništa joj nije teško.

Predivno crta i njeni crteži krase školske zidove.

Magdalena svojim osmjehom razvedrava maglovite sarajevske dane. Sunce svoje rodne Hercegovine je donijela i u naše Sarajevo.

Posebno je to prijateljstvo Magdalene sa Enom, Sarom, Nađom, Muhammedom i drugom djecom iz Centra.

U Domu Egipat nas je dočekala ljubazna časna sestra Pia, druga majka naše Magdalene. Uz nas su bile i Ana, Lucija i Gabrijela.

U susret Božiću spremili smo skromne darove. Ali, najljepši dar za svako ljudsko biće je prijateljska ruka i podrška.

U ozračju Božića i dobrih dijela , svima koji slave blagdan koji je pred nama, želimo sretan Božić.

Odjeljenje I-1 sa razrednicom Dženitom i roditeljima ovog odjeljenja