312918245_559829792810656_9152513061365137387_n

Nacionalni dan svjesnosti o bibliotekama u BiH obilježen je 28. oktobra na Univerzitetu u Sarajevu, čiji je cilj bio ukazati na značaj biblioteke u izgradnji društva znanja. Partneri u realizaciji ovog događaja su Univerzitet u Sarajevu, Sveučilište u Mostaru i Kantonalna i univerzitetska biblioteka Bihać.

Biblioteke (nacionalna, javne, akademske, školske, specijalne) – partneri iz Bosne i Hercegovine, učestvovale su u promociji svojih usluga nudeći građanima različite edukativne sadržaje (promocije, večeri poezije, okrugle stolove, izložbe i sl.) s više od 50 različitih aktivnosti ove godine.

Na svečanosti su dodijeljene zahvalnice zaslužnim pojedincima i institucijama za doprinos u obilježavanju Nacionalnog dana svjesnosti o bibliotekama u Bosni i Hercegovini. Na ovoj svečanosti je našem Centru uručena Zahvalnica za obilježavanje Nacionalnog dana biblioteka BiH 2021- Knjiga nije hrana ali je poslastica. Zahvalnicu je uručio rektor Univerziteta prof.dr.Rifat Škrijelj našoj direktorici Melihi Povlakić Hadžiefendić.