Aktuelnosti

0

U povodu Dana materinjeg jezika koji se obilježava 21. februara, grupa srednjoškolaca II i III razreda je sa profesoricom Dženitom Hrnjičić realizovala časove Bosanskog jezika i književnosti u šetnji gradom.

Očekivani odgojni-obrazovi ishodi ove aktivnosti za učenike su:

Pravilno čita i izgovara napisane naslove i riječi, pravilno piše nazive ulica i trgova, rijeka, spomenika i mostova, primjenjuje pravopisna pravila, prepoznaje i uspoređuje tekstove, prepoznaje i koristi nastavne sadržaje iz jezika i književnosti, geografije i historije u okruženju oko nas.

Škola nije jedino mjesto za učenje.

Jedan odlazak u grad nas je podstakao na istraživanje:

– kako su napisani nazivi radnji, ulica, muzeja;

– koji pisci imaju biste u gradu;

– gdje se nalaze spomenici stradalim građanima u agresiji na Sarajevo.

I jedna zanimljivost sa časa, imali smo čast da se u gradu susretnemo, porazgovaramo i slikamo sa uvaženim profesorom Senahidom Halilovićem. To je profesor iz čijeg pravopisa učimo i čiji je doprinos našoj pismenosti od izuzetnog značaja.

Nastava organizovana i isplanirana na način da se prati kurikularna reforma, te u nju uključuju i naši učenici je jedan od primjera dobre prakse koja se dešava u Centru.

sembahtoto
situs toto
sembahtoto
situs toto
situs toto
situs toto
johortoto
https://radio.ppn.gov.ar/
sembahtoto
sembahtoto
sembahtoto
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
sangjitu
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
sangjitu