Aktuelnosti

png_20220521_012329_0000

U petak, 20.maja 2022.godine, učenici Osnovne, Srednje i Srednje stručne škole našeg Centra su u pratnji svojih razrednika, realizovali jednodnevni školski izlet u zaštićenom rezervatu prirode “Bijambare”, koji se nalazi između naselja Nišići i Krivajevići , u blizini gradića Olovo na području Općine Ilijaš.
Polazak učenika bio je ispred škole u 9.00 sati. Učenici su putovali autobusom kompanije Vildan Tours a jedan manji broj učenika školskim kombijem. Našoj ” veseloj ekipi” su se pridružiili i dio roditelja pa je ovo bila prilika i za druženje sa rodiiteljima. Već na samom ulasku u rezervat, atrakcija za djecu je bila vožnja turističkim vozićem koja im je izmamila osmijehe.
Prije ručka, učenici su u pratnji vodiča, posjetili Srednju bijambarsku pećinu, koja je duga 500 metara i sastoji se iz 4 dvorane a obilazak je bio asfaltiranim stazama uređenim za posjetioce. Učenici su posebno bili oduševljeni ” koncertnom dvoranom” i predivnim prizorima pećinskog nakita koje su zabilježili svojim aparatima. Nakon obilaska pećine, za sve učenike je u restoeanu kompleksa bio organizovan ručak i osvježenje. Ljubazni domaćini restorana su za djecu pripremili ćevapčiće i sokove. Mlađi učenici su nakon ručka uživali u igrama sa razrednicima na igralištu u Drvenom gradu ,gdje su igrali badminton, frizbi, fudbal i preskakali vijaču. Stariji učenici su imali osmišljene sportske aktivnosti koje im je pripremuo nastavnik tjelsnog i zdravstvenog odgoja. Kasnije, za sve učenike je organizovano takmičenje u trčanju i vladala je prava takmičaraska atmosfera . Svi prisutni učenici i nastavnici su dobili narukvice i magnete od gospođe iz Udruženja žena
” Zlatne ruke ” iz Ilijaša a u koordinaciji sa predsjednicom Vijeća roditelja Centra. Tokom posjete učenici su saznali da kompleks Bijambare pored 8 pećina, obiluje mnogobrojnim vrstama lbiljaka i životinja i da je zabilježeno 133 zivotne zajednice i preko 800 vrsta biljaka..Vidjeli su prelijepe planinske ravnice i četinarske šume, potok Bradić sa jezerom i vodenicom, te potok Bjelila. Takođe, vidjeli su i skupinu stećaka koji su preneseni iz nekropole stećaka u Čevljanovićima.
U divnom raspoloženju, prepuni utisaka i mnoštvom doživljaja, povratak sa izleta bio je u 15.45 pred školom, gdje su djecu preuzeli roditelji.
S ponosom ističemo da su naši učenici tokom boravka na izletu pokazali odgovornost, poštovanje i drugarstvo po čemu su prepoznatljivi gdje god da se pojave i zaista smo preponosni na njih. NAJBOLJA DJECA!
Iskrene čestitke organizatorima izleta kao i svim prisutnim učesnicima na izuzetno uspješno realizovanom izletu koji će djeca dugo pamtiti.
Fotografije sa izleta možete pogledati u albumu na poveznici
https://photos.app.goo.gl/CmQMSAfdRVTnfVrg6

sembahtoto
situs toto
sembahtoto
situs toto
situs toto
toto
situs toto
johortoto
https://radio.ppn.gov.ar/
sembahtoto
sembahtoto
sembahtoto
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
sangjitu
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
kipas899
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
gorilla4d
sangjitu