433679892_920841750042790_737685738302159672_n

100.dan u školi je međunarodni eTwinning projekt koji se obilježava sredinom mjeseca februara/veljače kao 100.dan polaska učenika u školu (razred).

Učenici ovaj dan obilježavaju nizom zanimljivih i poticajnih aktivnosti kojima se kroz igru i aktivnosti istraživanja broja 100, želi potaknuti ljubav prema školi, školovanju i zanimljivom projektnom danu koji provode. Projekt je jednodnevni i sprovodi se određeni (100.dan) u školi.

Školske 2023/2024.godine naša ustanova po treći put učestvuje u ovom projektu sa učenicima 2-1 i 6-1 razreda osnovne škole JU Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju Sarajevo, članovima sekcije “Mali informatičari”. Voditeljica projektnih aktivnosti u našoj školi je profesorica Belma Hamzić, magistar razredne nastave, viši savjetnik.

CILJEVI:

Organizirati i proslaviti 100.dan učenika u školi.

Razvijati vještine prezentacije i javnog nastupa učenika, kulturnog ponašanja, dramsko – recitatorske, jezične, muzičke i plesne vještine.

Samostalno sudjelovati u različitim aktivnostima koje imaju zajednički cilj obilježavanja 100.dana u školi.

Sadržaj je međupredmetno povezan.

Projekt je međunarodnog karaktera i više puta nagrađen Europskom oznakom kvalitete za svoju inovativnost, kreativnost i međusobnu saradnju škola.

Projekat se provodio u okviru različitIh nastavnih predmeta: maternji jezik, matematika, moja okolina, likovna kultura, tjelesni i zdravstveni odgoj, dizajn i tehnologija, informatika/ICT, muzika, tehnologija.

Ključne kompetencije:

Digitalna pismenost, matematika i nauka/znanost, lično i društveno učenje učenja