Capture

U toku protekle školske godine naša škola je u okviru Projekta općeg obrazovanja TABLA, finansiranog od Američke agencije za međunarodni razvoj USAID i organizacije Save the Children, dobila na korištenje tablete, koji su se tokom godine koristili u nastavi, vanškolskim aktivnostima i mnogobrojnim projektima.

Učešče naših učenika u međunarodnom projektu Webučionica 2.0, koji je ocijenjen Državnom oznakom kvalitete, bio je povod za intervju, koji je sa profesoricom Belmom Hamzić napravila Kasey Vannet. Gospođa Vannet ispred organizacije Save the Children piše o uspješnim projektima u cijelom svijetu, prepoznatim od strane organizatora a naziv svih njih je “USPJEŠNE PRIČE”. Iz ovog intervjua je nastao članak koji je u prilogu.

Ponosni smo na uspjehe naših učenika i njihove učiteljice što na kreativan način promovišu našu školu i afirmišu sposobnosti i postignuća gluhih osoba.

Save the Children in North West BalkansUSAID Bosnia and Herzegovina

#projekatTABLA