461515545_1061482119312085_8984594301383981467_n

Dana 30. septembra 2024. godine, učenici nižih razreda našeg Centra, u pratnji svojih učiteljica, imali su priliku posjetiti JU Centar za kulturu i mlade Općine Centar. Za naše mališane organizovana je posebna radionica pod nazivom “Vuneno pozorištance”, koja je obuhvatila pripovijedanje narodnih bajki i kreativnu radionicu za izradu lutaka.

Nosilac projekta bila je gospođa Željka Lemez, koja je djeci kroz bajke približila važnost žive riječi i lutaka izrađenih od prirodnih materijala. Cilj ovog projekta bio je da djeca, umjesto ekrana, ožive čaroliju narodnih priča, te spoznaju vrijednost kreativne igre koja pomaže u uspostavljanju zdrave komunikacije i harmoničnih odnosa.

Naši učenici su se danas sjajno zabavili dok su izrađivali šarene vunene lutke tehnikom flicanja, otkrivajući čaroliju kreativnosti kroz igru i maštu. Zahvaljujemo se organizatorima na pozivu i gospođi Lemez na ovoj inspirativnoj i edukativnoj radionici, koja je našim mališanima donijela pregršt radosti i novih znanja.