311740312_547627180697584_805118692319380210_n

U petak, 14.10.2022. godine, svečano je obilježen Međunarodni dan e-otpada u našem Centru. Bila nam je izuzetna čast što se u našem Centru održala centralna manifestacija obilježavanja Međunarodnog dana e-otpada u BiH, gdje smo od 200 škola iz BiH i 88 000 učenika učesnika u projektu “Zelena revolucija” u protekloj školskoj godini, upravo mi bili domaćini ovog važnog događaja. Na početku svečanosti prisutnim gostima su se obratili koordinatori projekta i projektni partneri i upoznali ih sa projektom Međunarodnog dana e- otpada, značajem pravilnog odlaganja i zbirnjavanja e-otpada kao izuzetno značajne društvene teme i potrebe kojom bi se poboljšao kvalitet života, čist okoliš i zdravlje ljudi. Na ovoj svečanosti su predstavljene projektne aktivkosti i rezultati učenika Centra u projektu ” Zelena revolucija” na osnovu kojih su rad, trud i zalaganje prepoznati od strane organizatora koji su koordinatore projekta i učenike i školu nagradili bogatim nagradama: novčana nagrada u iznosu od 1050 KM koju je obezbijedila kompanija ZEOS eko sistem d.o.o., TV prijemnik koji je obezbijedila kompanija Addiko Bank Sarajevo, MBM d.o.o. kompanija- učestvovala u uređenju dvorišta i besplatno dostavila sadnice.

Kompanija Addiko Bank je za ovaj dan angažovala volontere koji su sa učenicima učestvovali u uređenju dvorišta. Kao dobri domaćini našim partnerima i donatorima smo uručili zahvalnice, a učenici Centra su na kraju oficijelnog dijela poslali poruku na znakovnom jeziku “Recikliraj sve, bez obzira na veličinu!” što je i moto ovogodišnjeg Međunarodnog dana e-otpada. Posebno iznenađenje za učenike bila je maskota Mr.Recko koja je iznenadila učenike svojim dolaskom i zajedno uz muziku i ples druženje sa prisutnima nastavila u školskom dvorištu.

Posebno smo ponosni što su promotori petog Međunarodnog dana e-otpada ove godine u BiH bili učenici oštećenog sluha i govora, koji su pokazali sva svoja znanja i vještine te dostojanstveno predstavili našu školu i državu zajedno sa 170 organizacija širom svijeta, koji obilježavaju ovaj dan.

ZEOS eko-sistem

Addiko Bank Sarajevo