slika-centra

Poštovani ministar za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo Anis Krivić je uputio predivnu čestitku direktorici, uposlenicima, učenicima i roditeljima naše ustanove povodom Dana našeg Centra. Poštovani ministre, najsrdačnjje Vam se zahvaljujemo na lijepim porukama i željama a posebno se zahvaljujemo, što ste za nas ovaj poseban dan, učinili još posebnijim. Hvala Vam na ljudskom i profesionalnom odnosu! Vaši Cersigovci

Čestitka ministra Anisa Krivića Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo

May 30 at 10:49 AM ·

SRETAN DAN ŠKOLE

Poštovana direktorice, nastavnici/ce, osoblje centra, učenici/ce, roditelji, Danas koristimo priliku Dan škole čestitati

JU Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju.Prije nego uputimo iskrene riječi hvale i čestitke, podsjetit ćemo se na član 2. Konvencije o pravima djeteta:

📌

„Države stranke poštovat će i osigurati svakom djetetu na svom području prava navedena u ovoj Konvenciji bez ikakve diskriminacije prema djetetu, njegovim roditeljima ili zakonskim starateljima glede njihove rase, boje kože, spola, jezika, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnoga, etničkoga ili socijalnog porijekla, imovine, teškoća u razvoju, obiteljskog porijekla ili kakve druge okolnosti.“

📌

Svako dijete je neponovljiva i jedinstvena individua i upravo zbog toga sva djeca treba da uživaju jednaka prava. Termin #Inkluzije ističe zahtjev edukacije svakog djeteta na odgovarajući način kako bi se postigao maksimalan razvoj u školi. Upravo vi kao odgojno-obrazovna institucija u zaštiti prava djece igrate ključnu ulogu.

🤝

Hvala vam što svakodnevno pomažete našim učenicima/učenicama, učite ih da su ravnopravni i da imaju svoja prava koja trebaju svi u njihovom okruženju da poštuju. Uz vas oni pronalaze svoj put i svoje mjesto u društvenoj zajednici.

🤝

Od srca vam, u ime Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i u svoje lično ime želim sretan Dan škole i uspješno ostvarenje vaših budućih ciljeva. Vaš ministar,Anis Krivić