288221500_10222604819924257_8598053021031294176_n

Učenici 3-2/4-1 razreda sa učiteljicom Belmom Hamzić su u toku školske 2021/2022. godine učestvovali u dva međunarodna eTwinning projekta: „100. dan u školi“ i „WEBUČIONICA 2.0/WEBCLASSROOM 2.0“ Oba projekta su prijavljena za ocjenu Državne oznake kvalitete. U protekloj sedmici smo obaviješteni od evropske eTwinning zajednice da je eTwinning projekat WEBUČIONICA 2.0/WEBCLASSROOM 2.0 dobio Državnu oznaku kvalitete kojom su nagrađeni učiteljica i učenici učesnici projekta. Ponosni na naše učenike i učiteljicu upućujemo iskrene čestike i želimo im još mnogo novih uspješno realizovanih projekata i nagrada.

Državna oznaka kvalitete dodjeljuje se učiteljima koji su sarađivali na izvrsnim eTwinning projektima i znači da je projekt dostigao određenu razinu kvalitete u njihovoj zemlji. Oznaka kvaliteta potvrđuje da je projekat ispunio određene državne i evropske standarde. To je konkretno priznanje nastavnicima i školama za njihove eTwinning aktivnosti na visokoj razini. Ova nagrada osnažuje učenike u eTwinning aktivnostima i na konkretan način ukazuje da je njihov trud prepoznat. Učenici mogu primiti Oznaku kvaliteta za učenike, nakon što njihov učitelj dobije Državnu oznaku kvalitete. Državna oznaka kvalitete se utvrđuje na osnovu jasno i precizno definisanih kriterija i dodjeljuje ih i ocjenjuje Državna služba za podršku (NSS) .

Kolekciju sa svim aktivnostima pogledajte na linku: