Picture1

Nedavna posjeta naših učenika Gazi Husrev-Begovoj biblioteci, pored lijepog dočeka ljubaznih domaćina bila je inspiracija za nastanak ovog videa. Tokom posjete učenici su se družili sa našom bivšom učenicom Almom Mujanović. Alma im je sve vrijeme tokom posjete bila znakovni tumač i na kraju im je pokazala prevod ilahije na znakovnom jeziku kojim su se djeca oduševila. Alma ih je mnogo motivisala svojim uspjesima. ..
Ilahije se uče po Nastavnom planu i programu u prvom razredu srednje škole i sve se nekako lijepo poklopilo.
Almi smo pokazali ovaj video i bilo joj je neizmjerno drago što je uspjela motivisati i inspirisati naše učenike, a posebno našu Ajlu Alimanović, koja je ovu ilahiju izvela na znakovnom jeziku.