izbor-1

Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo2 hrs

❓Kuda nakon osnovne škole❓

Ako si učenik/ca koji završava 9. razred osnovne škole, zasigurno trebaš odgovore na mnoga pitanja u vezi upisa u srednju školu i odluci o tvom budućem zanimanju.

⁉️Ukoliko još nisi odlučio/la kuda nakon osnovne škole, ili ukoliko nisi siguran/a u svoju odluku, informacije o specifičnostima i programima srednjih škola na području Kantona Sarajevo su ti dostupne na web stranici Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo – https://mon.ks.gov.ba/ustanove/lista/24

Na linku „Izbor srednje škole“ koji se nalazi na početnoj web stranici ministarstva, možeš pronaći adrese web stranica svih srednjih škola na području Kantona Sarajevo.

Kada odabereš i klikneš na web stranicu bilo koje srednje škole, na početnoj stranici se nalaze sve potrebne informacije o smjerovima i zanimanjima koji se pohađaju u srednjim školama.

Nadamo se da će promocija srednjih škola u Kantonu Sarajevo pomoći u izboru srednje škole koju ćeš upisati.

Udruženje pedagoga KS se pobrinulo da vam olakša prilikom vašeg izbora, pa stoga imate priliku pogledati smjernice i savjete koji su pripremili samo za vas, dragi naši maturanti/ce.