10199557553382980162

30.9.2022. godine u okviru aktivnosti obilježavanja Međunarodne sedmice gluhih i Međunarodnog dana znakovnih jezika naša direktorica dr.sc.Meliha Povlakić Hadžiefendić i asistentica u nastavi Melita Ćano Kričanćič bile su gošće u emisiji Sarajevsko jutro na TV SA. Tokom gostovanja direktorica je upoznala javnost sa djelatnošću rada naše ustanove i specifičnostima u radu s djecom oštećena sluha i govora. Naročitu pažnju, direktorica je posvetila podizanju svijesti javnosti o značaju znakovnog jezika u potpunoj realizaciji ljudskih prava gluhih osoba. Naša Melita je govorila o svom školovanju i problemima u komunikaciji tokom svog studiranja te ukazala na značaj znakovnog jezika u komunikaciji s osobama oštećena sluha i govora.

Kliknite ovdje da pročitate članak