viber_image_2022-06-02_02-20-05-860

Učenici 3-2/4-1 razreda Osnovne škole našeg Centra sa učiteljicom Belmom Hamzić su u ovoj školskoj godini učestvovali u još jednom međunarodnom eTwinning projektu pod nazivom Webučionica 2.0.
Webučionica 2.0 je projekat sticanja digitalnih znanja i vještina uz niz webinara, formiranih u obliku korak po korak pristupa. Krajnji cilj je razvoj digitalnih vještina kod učitelja i učenika. U sklopu Webučionice ostvaruju se i duža stručna tematska usavršavanja. Autorica projekta je S. Vuk.
Cilj projekta je poticati učitelje i učenike na razvoj informatičko-komunikacijskih kompetencija i koristiti ih u različitim situacijama.
U toku projekta učenici su uz stručno vođenje učiteljice, istraživali web 2.0 alate i koristili ih za rješavanje različitih zadataka u nastavi. Na zabavan, kreativan i interesantan način usvajali su nova znanja i učili kroz igru. Uspješno su priveli kraju sve planirane projektne aktivnosti i s nestrpljenjem očekuju sljedeće projekte.

Ponosni smo na naše male ambasadore kojima upućujemo čestitke i želimo im još mnogo novih projekata!
Kolekciju sa svim aktivnostima pogledajte na linku: https://wke.lt/w/s/KXwI5o