463366836_1074974611296169_6563660237547545501_n

U utorak, 15. oktobra 2024. godine, naši učenici su doživjeli čarobnu avanturu u prirodi – jednodnevni izlet u Planinarskom domu Ormanj, u predivnom ambijentu nadomak Pazarića. Ovaj izlet, ispunjen smijehom, igrom i timskim duhom, pružio je djeci priliku da istraže prirodu i steknu nova iskustva.

Nakon ugodnog putovanja vozom do Pazarića, zajedno s vodičima, naši učenici su se veselo uputili na laganu šetnju dugu 1,5 km do planinarskog doma. Tamo ih je dočekao niz uzbudljivih aktivnosti, od kojih je svaka bila posebno prilagođena da ih podstakne na istraživanje, učenje i zabavu.

Djeca su hrabro savladavala penjanje na zid, letjeli su zip lajnom kroz šumu, upoznali se sa streličarstvom i okušali u gađanju mete, igrali fudbal, prelazili izazovne drvene prepreke, te još mnogo drugih aktivnosti koje su izazvale oduševljenje i osmijehe.

Poseban trenutak dana bio je potezanje konopca, gdje su snage odmjerili roditelji i nastavnici. U duhu prijateljstva i uz puno smijeha, roditelji su odnijeli pobjedu, ali svi zajedno slavili su timski duh i zajedništvo koje nas sve povezuje.

U pratnji učenika su bili razrednici, asistenti, te roditelji i staratelji naših učenika, koji su s djecom dijelili svaki trenutak ovog predivnog dana. Na kraju, svi smo se okupili za zajedničku fotografiju, kako bismo zabilježili ovaj poseban trenutak za uspomenu.

Od srca se zahvaljujemo našim domaćinima na toplom dočeku i gostoprimstvu. Zahvaljujući njima i predivnoj prirodi, ovo je bio jedan od onih dana koje ćemo svi dugo nositi u srcu – pravi DAN ZA PAMĆENJE!