igre2

Dana 5.12.2019.godine, u okviru obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, u Centru za slušnu i govornu rahabilitaciju Sarajevo, realizovana je promocija Sportskog udruženja gluhih “Mladost” Kantona Sarajevo, koju je održao gosp.Edin Čengić. U svom obraćanju, upoznao je prisutne sa historijom osnivanja ovog udruženja, vrstama sportskih aktivnosti koje ovo udruženje realizuje, učešću na takmičenjima državnom i međunarodnom nivou te mnogobrojnim osvojenim nagradama. Takođe, prisutni su informisani sa načinom učlanjivanja u udruženje i njegovim sjedištem. Cilj ove promocije bio je isticanje svih sportskih uspjeha gluhih osoba, važnost sporta za ljude, posebno za omladinu i djecu te uspostavljanje saradnje sa školom. Nakon ove promocije, za učenike osnovne i srednje škole, održane su dječije sportske igre, koje je izuzetno dobro organizovao i vodio profesor Dženan Podbićanin uz pomoć svih kolega. U toku aktivnosti djeca su uživala i bila je sjajna atmosfera. Bilo je ovo jedno predivno druženje djece, roditelja, stučnih saradnika i profesora a dječiji osmjesi i sreća na licu su nam pokazatelji da je za sreću i zadovoljstvo potrebno samo malo.