393617191_818847160242250_4738049548971382554_n

1. mjesto za pojedinačni plasman i 2. mjesto za ekipni plasman na turniru u pikadu u FIS-u 18. oktobra 2023. godine, u organizaciji Sporstkog društva slijepih i slabovidnih osoba KS i Općine Centar, obilježen je Međunarodni dan bijelog štapa. U okviru ove manifestacije održana je tradicionalna šetnja

“Gledate nas, a da li nas vidite?” koja se odvijala od zgrade Općine Centar do Spomenika ubijenoj djeci Sarajeva, a u kojoj su učestvovali učenici osnovnih škola Općine Centar i njihovi nastavnici i direktori, načelnik Općine Centar Srđan Mandić i saradnici te članovi Sportskog društva slijepih i slabovidnih osoba KS. Nakon šetnje i polaganja cvijeća, u FIS-u je održan turnir u pikadu.

S ponosom ističemo da je u konkurenciji 11 osnovnih škola iz Općine Centar, naš učenik Emil Franković osvojio 1. mjesto i zlatnu medalju, a naša škola ekipno je osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju. Članovi ekipe našeg Centra bili su: Eldar Čengić, Nadia Talam, Maida Ćehović i Emil Franković koju je pripremio nastavnik Dženan Podbićanin. Upućujemo najsrdačnije čestitke našoj ekipi i nastavniku na postignutom uspjehu i učešću na ovoj manifestaciji i turniru.