398653891_827719922688307_3689551834669416888_n

U okviru manifestacije „Pamćenje svijeta – otrgnuto od zaborava“, organizovane povodom obilježavanja trideset i prve godišnjice uspostavljanja UNESCO-vog programa „Memory of the World“, učenci našeg Centra su u pratnji nastavnica Dženite Hrnjičić i Arsene Čičkušić, posjetili Gazi Husrev-begovu biblioteku.

Gazi Husrev-begova biblioteka, kao organizator, u saradnji sa JU Institutom za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo organizovala je prikazivanje nagrađivanog dokumentarno-igranog filma o Gazi Husrev-begovoj biblioteci pod nazivom „The Love of Books: A Sarajevo Story“ (Ljubav prema knjigama: Priča o Sarajevu) koji govori o spašavanju knjiga i rukopisa u opkoljenom Sarajevu.

Cilj projekta je podizanje svijesti kod mladih o važnosti razumijevanja značaja kulturne baštine. Naši učenici su pregledali film i posjetili muzejsku postavku Biblioteke koja nosi naziv Muzej knjige.