427761454_899089398884692_5218963909541094484_n

U petak, 16.2.2024. godine, naš Centar su posjetili drugari drugog razreda iz JU OŠ “Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković” Sarajevo a u pratnji svojih učiteljica Alme Drljević, Edine Fejzić i asistentice Vildane Bihorac. Cilj posjete bio je upoznavanje sa specifičnostima u radu s djecom oštećenog sluha i govora te uspostavljanje komunikacije na znakovnom jeziku.

Naime, naši drugari su u školi učili o “Osjetima”, pa su željeli saznati nešto više o sluhu i načinu komunikacije i edukacije sa djecom koja imaju oštećen sluh, a najbolji način za učenje bio je druženje sa vršnjacima koji imaju oštećen sluh i govor. Tokom posjete upoznali su se sa dvoručnom abecedom, znakovnim jezikom, elektroakustičkom opremom, specifičnim oblicima, postupcima i metoadama u radu te nastavnim predmetima u drugom razredu u našoj školi. Kroz aplikaciju slikovnirjecnik.ba ponovili su usvojene pojmove i odigrdali kviz, zatim su na tabletima u programu Paint crtali zadane pojmove, pravili su likovne radove na temu “Ljubav” a svi zajedno na kraju otplesali zajednički ples. Gosti su drugarima podijelili slatkiše i korpe s voćem i ukazali na značaj zdrave ishrane. Naši gosti nisu krili zadovoljstvo i sreću što su s mnoštvom novih saznanja krenuli kući, uz obećanje da će druženje ponoviti. Zahvaljujemo se našim dragim učiteljicama Belmi Hamzić i Esvedi Omeragić, Almi Drljević, Edini Fejzić i asistentici Vildani Bihorac na organizaciji i realizaciji posjete kao i menadžmentima škola koji su to omogućili.