400719918_836235181836781_8239732553712520081_n

14.11.2023. godine, naš Centar su posjetili mališani iz JU Djeca Sarajeva, vrtić “Radost” iz Hrasnice.

U skladu s obrazovnim sadržajima i teme “Naša čula” koji se u mjesecu novembru realiziraju u predškolskim ustanovama, djeca se upoznaju s funkcijom čula i njegovim značajem za razvoj djece.

Mališani iz vrtića “Radost” su izrazili želju da upoznaju svoje vršnjake, koji iako imaju oštećen sluh, ipak nižu značajne uspjehe i usvajaju ista znanja i vještine. Posjetili su Predškolsko odjeljenje, niže razrede u osnovnoj školi i Odjel rehabilitacije, gdje su na zabavan i zanimljiv način naučili puno zanimljivosti o čulu sluha, znakovnom jeziku i načinu komuniciranja sa djecom čiji je sluh oslabljen.

Ova posjeta je jedan divan način da se djeci ukaže da ne postoje razlike među djecom. Zahvaljujemo se učiteljicama vrtića “Radost” na ovom divnom druženju.

Posjetu su koordinirale Edisa Kalajac i Maisa Ahmić uz neseɓičnu podršku Belme Hamzić i Emine Aldžić. Hvala i našim dragim rehabilitatorima i učiteljicama koje su mališane ljubazno dočekale i primile u svoje kabinete i učionice, te im pokazale na koji način mi učimo i radimo.

Tekst pripremila Edisa Kalajac.