461263924_17998140230681963_4267578438467466963_n

U ponedjeljak, 23.9. 2024. godine učenici IX razreda u pratnjin razrednice Maje Srzić i asistentice Anise Križan su posjetili izložbu U ponedjeljak, 23.9. 2024. godine učenici IX razreda u pratnjin razrednice Maje Srzić i asistentice Anise Križan su posjetili izložbu ” Istočno od zapada, zapadno od Istoka”, u organizaciji bošnjačke zajednice “Preporod” u Brusa Bezistanu. Učenici su se upoznali sa radom našeg poznatog pisca, pjesnika Safvet beg Bašagića, te obišli stalnu postavku u Muzeju grada Sarajeva. Nakon izložbe, s učenicima smo prošetali kroz grad. Odlazak u grad je bio lijep i ispunjen različitim aktivnostima. išli smo na Čaršiju, doručkovali, pa učestvovali u aktivnostj u okviru projekta Prve pomoći i Crvenog križa Slovenije i BiH, gdje nam je naša učenica Nađa Kočo, čak i demonstrirala reanimaciju bebe., u organizaciji bošnjačke zajednice “Preporod” u Brusa Bezistanu. Učenici su se upoznali sa radom našeg poznatog pisca, pjesnika Safvet beg Bašagića, te obišli stalnu postavku u Muzeju grada Sarajeva. Nakon izložbe, s učenicima smo prošetali kroz grad. Odlazak u grad je bio lijep i ispunjen različitim aktivnostima. išli smo na Čaršiju, doručkovali, pa učestvovali u aktivnostj u okviru projekta Prve pomoći i Crvenog križa Slovenije i BiH, gdje nam je naša učenica Nađa Kočo, čak i demonstrirala reanimaciju bebe.