310985712_541160748010894_4289100346118358836_n

U petak, 7.10.2022. godine, prvačići našeg Centra su u pratnji svojih učiteljica: Merjem Ahmetović, Belme Hamzić i Esvede Omeragić posjetili JU “Djeca Sarajeva”- vrtić “Višnjik”. Posjeta je realizovana kao jedna od mnogobrojnih aktivnosti u našoj školi u okviru obilježavanja Dječije nedjelje. Naši domaćini su za nas priredili dječiji program: lutkarska predstava “Put oko svijeta sa pet drugara”, recitacija “Kako se čuva mama”, mali orkestar i još mnoge aktivnosti. Mi smo naše drugare naučili kako se na znakovnom jeziku kažu “čarobne riječi” (hvala, oprosti, molim, izvoli), naš grad Sarajevo i naša država BiH u kojoj su drugari iz predstave na kraju putovanja stigli. Razmjenili smo poklone a na kraju su se sva djeca zasladila i osvježila slatkišima i svi zajedno zaplesali uz muziku. Raznovrsnim aktivnostima se djeci željelo ukazati na važnost njihovog bića i postojanja, njihovo pravo na ime, porodicu, život, dom, igru, obrazovanje, zdravlje, rekreaciju… Svi zajedno su zaista uživali u igri i druženju.

Zahvaljujemo se divnim odgajateljicama vrtića “Višnjik” na pozivu i ljubaznom dočeku, poklonima za djecu i prilici za iskreno druženje i igru u kojoj su zaista svi uživali.