1 dz

26.10.2021.godine u prostorijama Centra za sport i rekreaciju FIS, održano je međuškolsko takmičenje u TEQBALL sportu za osnovne škole sa područja Općine Centar.

Dva učenika našeg Centra, Zenedin Ašćerić i Šaban Mehmedović su ostvarili fantastičan rezultat i osvojili 3.mjesto. Odigrali su ukupno 5 utakmica u kojima su odnijeli 3 pobjede i 2 poraza.

Upućujemo iskrene čestitke Zenedinu i Šabanu kao i nastavniku Podbićanin Dženanu koji ih je pripremao za ovo takmičenje i želimo još mnogo novih uspjeha.

Teqball je sport s loptom koji se igra na zakrivljenom stolu, kombinirajući elemente fudbala i stolnog tenisa. Igrači naprijed-natrag udaraju fudbalsku loptu bilo kojim dijelom tijela, osim rukama. Teqball se može igrati između dva igrača u pojedinačnoj igri ili između četiri igrača u igri parova.