SMJERNICE1

Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo

Smjernice za prevenciju i kontrolu infekcije COVID-19 u osnovnim i srednjim školama u Kantonu Sarajevo

Danas je održana Tematska sjednica ministra za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, Anisa Krivića, zajedno sa saradnicima/ama Ministarstva i predstavnicima Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo.

Na tematskoj sjednici su utvrđene i donesene smjernice za kontrolu infekcije COVID-19 u osnovnim i srednjim školama u Kantonu Sarajevo. Sve smjernice i preporuke, detaljno opisane možete pronaći na postovima ispod:

Molimo vas da ovo dijelite dalje, kako bi svi bili upoznati.

Napominjemo: Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo će, u koordinaciji sa Kriznim štabom Kantona Sarajevo, u drugoj sedmici mjeseca septembra, razmotriti potrebu izmjene modela izvođenje nastave u osnovnim i srednjim školama Kantona Sarajevo. Obavijest o primjeni modela za početak školske godine odnosi se na period za prve dvije sedmice septembra, gdje pozivamo još jednom nastavnike i nastavnice da te dane iskoriste za ponavljanje gradiva iz prethodnog razreda.