442465667_959956282798003_5519472508415178208_n

Učenici prvih razreda našeg Centra su tokom protekle sedmice u pratnji naše direktorice i profesora Hrustemović Kasima i Šečić Aide, boravili na četverodnevnom studijskom putovanju “Od rata do mira” koje je realizirano za sve učenike prvih razreda srednjih škola Kantona Sarajevo, a u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS. Učenici su posjetili centralni, sjeverni i zapadni dio naše domovine i to: Fojnicu, Vitez, Jajce, Bihać, Cazin, Veliku Kladušu, Bužim, Bihać, Prijedor, Travnik, Vlašić i Kozarac.

Tokom putovanja, učenici su posjetili Franjevački samostan, obišli šehidsko spomen-obilježje kod Donje džamije u Ahmićima, posjetili Stari grad Ostrožac, mezar generala i herojs Izeta Nanića, Muzej 505. bužimske brigade, Nacionalni park Una, šehidsko spomen-obilježje Kamičani, čaršiju u Kozarcu…

Učenici su prisustvovali historijskim časovima gdje je posebno bila naglašena uloga Petog korpusa Armije BiH.

Dio atmosfere donosimo na fotografijama, a naši učenici su i ovaj put pokazali visoku razinu ozbiljnosti i odgovornosti tokom putovanja.