22-2

U povodu obilježavanja Svjetskog dana učitelja, načelnik Općine Centar, prof. dr. Nedžad Ajnadžić, sa saradnicima, upriličio prijem za najbolje nastavnike osnovnih škola sa područja općine Centar. Općinski načelnik je čestitao najboljim nastavnicima i uručio im prigodne nagrade. Posebno ističući važnost i značaj posla kojim se bave, dodajući da je posebnost izabranih nastavnika u tome što su izabrani odlukom svojih kolektiva.

Prijemu su prisustvovali i direktori svih osnovnih škola sa područja ove općine. Za najboljeg nastavnika u šk.2019/20. godine, u našem Centru, izabrana je Belma Hamzić, profesor razredne nastave.

Mnogi nastavnici su sposobni, posvećeni i izuzetni, ali postoje oni koji su inovatori, komunikatori, edukatori. Takvi nastavnici su kreativni, strastveni, prijatni i proaktivni. Uz to su saosjećajni, privlačni, šarmantni. Takvi nastavnici su posvećeni i kontinuirani učenici, posebno nadareni u svom “zanatu”. Takav nastavnik je naša Belma. Iskrene čestitke!