—

2.10.2020. naš Centar je posjetio  Britanski ambasador u Bosni i Hercegovini Matthew Field sa predstavnicima Britanske ambasade Sarajevo. I u ovim vremenima posvećeni zaštiti okoliša, uz pomoć Društva prijatelja grada Sarajeva i KJKP Park Sarajevo, uljepšali su naše dvorište sa deset ukrasnih stabala.  Naši učenici, zajedno sa ambasadorom Matthew Fieldom i direktoricom Centra su učesvovali u sadnji drveća.

Zahvaljujemo im se jer su učinili ugodniji okoliš našim učenicima, uposlenicima, ali i cijelom naselju. Naši učenici znaju koliki je značaj i kako je velika uloga drveta, a sada su mogli da vide kako ga je jednostavno i lako posaditi. Drvo upija kišu koja ga hrani i postaje jedinstveno i veliko, protežući se visoko prema suncu. Tako i vi djeco upijajte znanje, učite i rastite, svako od vas je jedinstven i može doseći visine.