safe_image

Učenici 3-2/4-1 razreda Osnovne škole našeg Centra sa učiteljicom Belmom Hamzić su po prvi put učestvovali u međunarodnom eTwinning projektu pod nazivom „100.dan škole“ Udruge Zvono 2022. Ovaj projekat je sljedbenik projekta „100. dan škole“ koji se već dugo godina realizuje u Hrvatskoj a pokrenula ga je S. Vuk.
„100. dan škole“ je međunarodni projekat koji se obilježava sredinom mjeseca februara kao 100. dan polaska učenika u školu (razred). Ove godine stoti dan u školi je bio 14.2.2022. a mi smo ga realizovali od 14.2.2022. do 18.2.2022.godine.
100. dan škole u 3-2/4-1 razredu je obilježen nizom zanimljivih aktivnosti, kojima smo kroz igru istraživali broj 100. Realizovali smo deset aktivnosti: Složi digialne puzzle, Izrada krune, Matematički bingo, Mozak-broj 100, Ko će prije do 100 (gdje smo promovisali aplikaciju slikovnirječnik.ba nastalu u našem Centru), 100 pojmova iz Moje okoline, Slikovna sportska abeceda-Kako se zoveš, 100 plesnih koraka i dr. Na kraju realizacije učenici su dobili diplome o učešću i izradili evaluaciju projekta.
Obilježavanjem 100. dana u školi želi se potaknuti ljubav prema školi, učenju i projektnom danu. Sadržaj je međupredmetno povezan.
Ponosni smo na naše male ambasadore kojima upućujemo čestitke i želimo im još mnogo novih projekata!
Kolekciju sa svim aktivnostima pogledajte na linku: https://wke.lt/w/s/ZEJwVL